Kwietny Bieg Kwietny Bieg
1464
BLOG

240 kilometrów na dobę

Kwietny Bieg Kwietny Bieg Rozmaitości Obserwuj notkę 0

Z  pomoca Was - naszych przyjaciół biegaczy, tych doświadczonych w maratonach i tych, którzy dopiero teraz zdecyduję się na wstanie z fotela i dołaczenie do nas, podejeliśmy wyzwania kolejnej sztafery dookoła Polski.

Kwietny Bieg 2010 wystartował 26 maja 2010 o godzinie 17:00 z Jastrzębia Zdroju. Sztafeta w 15 dni obiegnie Polskę i 10 czerwca zakończy się w Jastrzębiu Zdroju.

W tym samym czasie biegacze w Krakowie pokonają 1000 okrążeń krakowskich Błoń.


www.kwietnybieg.pl

Zanim stąd odejdę, proszę was...
- abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili,
- abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy.
Proszę was:
- abyście mieli ufność nawet wbrew każdej swojej słabości,
- abyście szukali zawsze duchowej mocy u Tego,
  u którego tyle pokoleń ojców naszych i matek ją znajdowało,
- abyście od Niego nigdy nie odstąpili,
- abyście nigdy nie utracili tej wolności ducha,
  do której On "wyzwala" człowieka,
- abyście nigdy nie wzgardzili tą Miłością, która jest "największa",
   która się wyraziła przez Krzyż, a bez której życie ludzkie  nie ma ani korzenia, ani sensu.
(JPII, Kraków,  1979)

Relacja z ostatnich dni...

Horodło. Dzień 30 V 2010, to data, gdy po raz piąty przyjęliśmy w naszej Gminie sztafetę Kwietnego Biegu. Mimo pięknej pogody w niedzielne popołudnie, liczba uczestników nie była zbyt duża. Biegała grupa blisko 70 uczestników z Zespołu Szkół w Horodle oraz Gimnazjum ze Strzyżowa. Bohaterami byli Damian Charatynowicz uczeń drugiej klasy gimnazjum, który przebiegł jako jedyny cały dystans liczący 32 km i Asia Urbańczyk, uczennica IV klasy – pokonała odcinek przeszło 20 km. Każdy z uczestników dał z siebie wszystko, aby móc przebiec jak najwięcej oddając na sportowo hołd dla Wielkiego Polaka – Papieża Jana Pawła II. Upór i konsekwencja przybliżały nas do końca etapu.
 Dziękuję Pani Dyrektor Strzyżowskiego Gimnazjum za obecność na trasie z nauczycielami i uczniami.
 Dziękuję osobom, które opiekowały się nami na trasie – Panom Policjantom z Komendy Powiatowej w Hrubieszowie, Panom z krakowskiej firmy ochroniarskiej, funkcjonariuszowi Placówki Straży Granicznej w Horodle oraz członkom Towarzystwa Miłośników Ziemi Horodelskiej.
 Serdeczne dzięki za Panom z Klubu Biegacza za otwartość i życzliwość.
 Czekamy już na kolejny KB. Gratulacje dla tych, co już zakończyli bieganie i powodzenia tym, którzy na to czekają.
 Pozdrawiam serdecznie. Koordynator KB na teren Gminy Horodło  Darek Tuz
więcej zdjęć

 

Horyniec. Gmina Horyniec-Zdrój swoją zmianę rozpoczęła 30 maja o godzinie 4.00. w Wólce Horynieckiej. Sztafeta z zaprzyjaźnionej Gminy Lubaczów przybyła na umówione miejsce o godzinie 3.55. Po powitaniu i zrobieniu pamiątkowych zdjęć ruszyliśmy na trasę. Jako pierwszy szarfę przejął Wójt Gminy Horyniec-Zdrój Pan Ryszard Urban. Pomimo tak wczesnej pory na starcie było nas 20 osób. w trakcie pokonywania kolejnych kilometrów dołączały do nas kolejne osoby.
Po pokonaniu całej trasy na granicy naszej gminy oczekiwała na nas Gmina Lubycza Królewska, której przekazaliśmy szarfę. My wróciliśmy do Werchraty gdzie płonęło już ognisko. Po wspólnym śniadaniu wróciliśmy do swoich domów. W tym roku na całej trasie naszej zmiany towarzyszyła nam grupa kolarzy z naszej gminy. W organizacji biegu bardzo pomogli nam nauczyciele wychowania fizycznego Gimnazjum w Horyńcu Zdroju. Trasę naszego biegu tradycyjnie zabezpieczała Straż Graniczna oraz Patrol Policyjny.
więcej zdjęć

Konstantynów. Gmina Konstantynów powitała sztafetę z Janowa Podlaskiego o 14.20 w miejscowości Stary Bubel oddalonej od Konstantynowa 12 km, gdzie uczestnicy biegu dotarli autobusem szkolnym i własnymi pojazdami. W przygotowanej  i zabezpieczonej  gminnej trasie  przez policjantów  z Rewiru Dzielnicowych w Janowie Podlaskim  wzięło udział 43 uczestników biegu. Sztafeta przemieszczała się kolejno do miejscowości Gnojno i Niemirów. Przekazanie szarfy powinno odbyć  się na promie na rzece Bug, lecz z powodu wylania rzeki i podtopienia znajdujących się w pobliżu terenów, przekazanie szarfy odbyło się dzięki uprzejmości Straży Granicznej w bezpiecznym miejscu na brzegu rozlewiska rzeki Bug, następnie funkcjonariusze Straży Granicznej, motorówką przetransportowali szarfę mieszkańcom Gminy Mielnik.
     W sztafecie udział wzięli: Wójt Gminy Konstantynów Romuald Murawski, Dyrektorzy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Konstantynowie, księża miejscowej parafii, nauczyciele wychowania fizycznego , uczniowie i rodzice Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Konstantynowie.
Wszystkim uczestnikom biegu wójt Gminy Konstantynów ufundował napoje i słodycze. Uczestnicy biegu już zadeklarowali swój udział w kolejnym Kwietnym Biegu w 2011 roku.
Pozdrawiam wszystkich organizatorów, uczestników i sympatyków Kwietnego Biegu – Piotr Woźniak, koordynator Gminy Konstantynów.
więcej zdjęć

Nurzec - Stacja. 31 maja 2010r. w godz. 18:00-19:00 na trasie Tokary-Jancewicze odbył się Kwietny Bieg. Wraz z uczestnikami szarfę od Gminy Mielnik przejęli -Sekretarz Gminy Nurzec-Stacja Krzysztof Staniszewski i dyrektor Gminnego Ośrodka Upowszechniania Kultury Irena Janoszuk. Udział brało 15 osób, w tym jeden 14-letni uczestnik-Damian Miszczuk (uczeń klasy II Gimnazjum Publicznego w Nurcu-Stacji) pokonał całą trasę. Mimo, początkowo deszczowego dnia, pogoda nam dopisała, zza chmur wyjrzało piękne słońce.
Pomimo zmęczenia uczestnicy z uśmiechem na twarzach przekazali szarfę gminie Czeremcha i życzyli miłego biegu. Koordynator Gminny Irena Janoszuk.
więcej zdjęć

 

 

Gródek. Reprezentanci Gminy Gródek rozpoczęli Kwietny Bieg we wczesnych godzinach porannych. Szarfę, od uczestników z Gminy Michałowo, uroczyście odebrał Przewodniczący Rady Gminy Gródek Wiaczesław Gościk na styku Gmin Michałowo i Gródek. Mimo niesprzyjającej aury wszyscy uczestnicy z wielkim zapałem pokonywali dystans, spędzając tym samym w niezwykły sposób Dzień Dziecka. Nasz 40 osobowy zespół stanowili w większości uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Gródku wraz z opiekunami: Aliną Gościk, Grażyną Kamieńską, Haliną Ignatowicz, Lilą Szerenos i Marcinem Józwowicz. Jak co roku, czynnie uczestniczyli również Ks. Stanisław Kochanowski, Sekretarz Urzędu Gminy Gródek Lilia Waraksa, wspominany wcześniej Przewodniczący Rady Gminy Gródek Wiaczesław Gościk oraz osoby indywidualne. Bieg odbył się bez żadnych przeszkód, a dzięki sprawnej organizacji i nieocenionej pomocy Straży Granicznej, Policji i ochrony Kwietnego Biegu w zabezpieczeniu trasy przybyliśmy na metę zgodnie z harmonogramem, gdzie przekazaliśmy szarfę przedstawicielom Gminy Krynki. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i w bieg serdecznie dziękujemy, do zobaczenia za rok. Gminny Koordynator Kwietnego Biegu Agnieszka Klebus.

 

Krynki. W dniu 1 czerwca o godz. 8.53 Kwietny Bieg dotarł do gminy Krynki. Grupa 15 biegaczy wystartowała z Gołynki i po 2 godzinach biegu dotarła do Jurowlan. Najstarszym uczestnikiem naszego odcinka był pan Jan Szynkiewicz a najmłodszym Piotrek Czeremcha (lat 11).
Trasa biegła wśród zielonych łąk i pól przez wsie: Łosiniany, Ozierany Wielkie, Ozierany Małe, Łapicze, Krynki (przez rondo) do Jurowlan. Pogoda sprzyjała biegaczom a wysiłek został uwieczniony za zdjęciach. Do zobaczenia za rok!
Pozdrawiam Koordynator - Karol Nosewicz
więcej zdjęć

 

Płaska.W dniu 01 czerwca 2010 roku w godzinach południowych na terenie gminy Płaska odbyła się sztafeta pod nazwą “Kwietny Bieg”, upamiętniająca pierwszą pielgrzymkę Papieża Jana Pawła II do Polski.
Szarfę Kwietnego Biegu przejęliśmy zgodnie z harmonogramem o godz. 18.40 od Gminy Lipsk. Po wspólnych zdjęciach ruszyliśmy na trasę wiodącą naszą urokliwą gminą. Są to przepiękne tereny Puszczy Augustowskiej, czyste ekologicznie, z interesującą przyrodą i ciekawą historią znaczoną przez wieki.
Trasa biegu wiodła leśnymi drogami i bezdrożami tuż przy granicy z Białorusią przez wsie Wołkusz, Rudawka, Kudrynki i Muły. Uczestnicy biegu w miejscowości Kudrynki przekroczyli Kanał Augustowski, a w miejscowości Muły  rzekę Szlamicę.
W biegu udział wzięło 37 uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Płaskiej. 16 uczestników trasę ok.15 km pokonało w całości. Bieg jak zwykle pilotowany był przez sprawdzonych przyjaciół, jakimi są funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Płaskiej oraz kierowcę szkolnego autobusu, który sprawnie od lat rozwozi uczestników biegu. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali nauczyciele ZSO w Płaskiej Pani Jolanta Klukowska i Pan Henryk Sewastynowicz.
Biegnących uczniów witali mieszkańcy wsi, którzy zaalarmowani zostali sygnałem pilotującego samochodu straży. Około godz. 20.08 szarfę przekazaliśmy biegaczom z Gminy Giby. Pogoda nam dopisała, było słonecznie, ale biegło się dobrze. Humor biegaczom dopisywał, trzymali tempo pozwalające nawet przed czasem dobiec na miejsce przekazania sztafety.
Wszyscy uczestnicy zadowoleni choć nieco zmęczeni bezpiecznie wrócili do domów.
więcej zdjęć

 

Kraków Błonia. Do Biegu przyłczyło się już 680 biegaczy.
więcej zdjęć

Błonia o 5.00. Kaczki pływające na Błoniach to nietypowy widok

Jesteśmy w Podlaskiem


Gdzie można przyłączyć się do Biegu? - sprawdź

Kwietny Bieg jest świętem sportowej współpracy
Kwietny Bieg jest modlitwą i medytacją ludzi aktywnych
Kwietny Bieg jest zobowiązaniem i wyzwaniem

Kwietne Biegi - sztafeta dla wszystkich chętnych, którzy chcą podjąć to wyzwanie, być może najdłuższa i najliczniejsza sztafeta świata.

Wysiłki na trasie, naszemu Przewodnikowi na "Długim Dystansie" - Janowi Pawłowi II, w hołdzie składamy.

Liceum Ogólnokształcące w Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000" w Piekarach pod Krakowem. W dniach 26.05 - 10.06 grupa uczniów Liceum, po raz piaty, będzie prowadziła bezpośrednia relację z Kwietnego Biegu. Dystans 3530 km , w tym samym czasie, pokona sztafeta na krakowskich Błoniach. Do biegów może przyłączyć się każdy chętny, przebiegając dowolny dystans. Organizatorzy przewidują dyplomy dla osób, które przebiegną 35,3km.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości