Kwietny Bieg Kwietny Bieg
870
BLOG

Jesteśmy w Dubiczach Cerkiewnych

Kwietny Bieg Kwietny Bieg Rozmaitości Obserwuj notkę 1

Z  pomoca Was - naszych przyjaciół biegaczy, tych doświadczonych w maratonach i tych, którzy dopiero teraz zdecyduję się na wstanie z fotela i dołaczenie do nas, podejeliśmy wyzwania kolejnej sztafery dookoła Polski.

Kwietny Bieg 2010 wystartował 26 maja 2010 o godzinie 17:00 z Jastrzębia Zdroju. Sztafeta w 15 dni obiegnie Polskę i 10 czerwca zakończy się w Jastrzębiu Zdroju.

W tym samym czasie biegacze w Krakowie pokonają 1000 okrążeń krakowskich Błoń.


www.kwietnybieg.pl

Musicie być mocni. Drodzy Bracia i Siostry!
Musicie być mocni tą mocą, którą daje wiara!
Musicie być mocni mocą wiary!
Musicie być wierni!
Dziś tej mocy bardziej Wam potrzeba niż w jakiejkolwiek epoce dziejów.
Musicie być mocni mocą nadziei,
która przynosi pełną radość życia i nie dozwala zasmucać Ducha Świętego!
Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć...
Musicie być mocni miłością, która cierpliwa jest, łaskawa jest...

(JPII, Kraków, 10 czerwca 1979)

 

Zapraszamy na relacje z wczorajszego i dzisiejszego dnia:

 Lubaczów.Tegoroczny Kwietny Bieg w gminie Lubaczów odbył się 30 maja 2010 r. Około godz. 1.30 uczestnicy Biegu zebrali się jak co roku w stałym miejscu przejmowania sztafety – za Cetynią  „Pod Pięcioma Sosnami” – miejscu symbolicznym.
Pięć sosen wyrastających z jednego pnia przypominają dłoń z rozwartymi palcami.
Na tej sośnie w XVIII wieku objawiła się Matka Boża dzieciom z Podłub należących do wsi Lipowiec. Matka Boża za pośrednictwem dzieci zachęcała ludność do modlitwy i pokuty. Na tym miejscu została wybudowana kaplica z wizerunkiem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Gromadzą się tam wierni na modlitwę.
Szarfę Chorążego Biegu przejęliśmy od Gminy Wielkie Oczy zgodnie z harmonogramem Biegu o godz. 1.50.
W tegorocznej edycji uczestniczyli m.in. mieszkańcy Gminy Lubaczów, Miasta Lubaczowa, wychowankowie wraz z wychowawcą z Zespołu Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie. Na trasie biegu dołączyli do nas mieszkańcy miejscowości: Krowica Sama, Krowica Hołodowska, w tym członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Krowicy Hołodowskiej oraz z  Budomierza. Pragnęli oni uczestniczyć w Biegu chociaż na długości swoich miejscowości. Nieocenioną pomoc i wsparcie w organizacji Biegu wykazali: Komenda Powiatowa Policji, Placówka Straży Granicznej. Funkcjonariusze tych instytucji towarzyszyli nam na całej długości biegu.

Bieg odbył się bez zakłóceń pogoda była wyśmienita i o godz. 4.00 na tle wschodzącego słońca szarfę chorążego biegu przekazaliśmy w Wólce Horynieckiej Wójtowi Gminy Horyniec Zdrój. Do zobaczenia za rok!!!    Gminny Koordynator Biegu  Anna Janczura

Ulhówek.W niedzielne przedpołudnie 30.05.2010 r. Kwietny Bieg miał swój etap na terenie Gminy Ulhówek. Sztafeta została przejęta od gminy Lubycza Królewska około 8.45, a przekazana gminie Dołhobyczów około 10.45 kończąc tym samym swój bieg przez powiat tomaszowski.
Pierwszy odcinek gminnego etapu poprowadził wójt Łukasz Kłębek w otoczeniu uczniów Szkoły Podstawowej w Hubinku i Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Ulhówku. Następnie na trasie dołączali uczniowie szkół podstawowych  z Tarnoszyna, Ulhówka. Zastępowali oni tych, którym zmęczenie nie pozwalało kontynuować biegu.
Sztafeta była zabezpieczana przez KPP w Tomaszowie Lubelskim, Rewir Dzielnicowych Policji w Ulhówku, funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówek Łaszczów i Chłopiatyn, druhów jednostek OSP z terenu gminy, rodziców i nauczycieli.
Słowa uznania należą się wszystkim uczestnikom, ale szczególnie chorążemu  Mariuszowi Skorniewskiemu z NOSG Placówka Łaszczów i Grzegorzowi Chromcowi – nauczycielowi Gimnazjum w Ulhówku. Przebiegli oni cały odcinek gminny liczący 20 km. 
Każdy z około 80 uczestników etapu przebiegł tyle ile zdołał. Jak mówili po biegu,  nie chodziło im o wyczyn, ani o bicie rekordów. Nawet najkrótszy przebiegnięty przez każdego biegacza dystans był sposobem uczczenia pamięci naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II.

Więcej zdjęć tutaj

Dołhobyczów. Jak co roku szarfę „Kwietnego Biegu” odbieraliśmy od Gminy Ulhówek. Przekazanie nastąpiło o godz. 10:37. Pogoda nam dopisała, w biegu udział wzięli uczniowie Gminnego Zespołu Szkół w Dołhobyczowie i Przewodowie, młodzież ponadgimnazjalna z Zespołu Szkół w Dołhobyczowie, biegacze niezrzeszeni z poszczególnych sołectw gminy Dołhobyczów. W sumie w biegu wzięło udział 100 osób. Trasa biegu liczyła 33 km, szarfę następnej gminie- Mircze przekazano o godz. 13:41.
Dla mieszkańców naszej przygranicznej Gminy można powiedzieć, że bieg stał się już tradycją i wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród uczestników i widzów.
 W imieniu swoim i organizatorów „Kwietnego Biegu” pragnę podziękować wszystkim uczestnikom, OSP Dołhobyczów, Straży Granicznej, Policji, służbom zabezpieczającym bieg. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i w bieg serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia za rok!

Więcej zdjęć tutaj

Mircze.  W dniu 30 maja 2010 roku w godzinach południowych na terenie gminy Mircze, odbyła się sztafeta pod nazwą “Kwietny Bieg”, upamiętniająca pierwszą pielgrzymkę Papieża Jana Pawła II do Polski. Łączna trasa biegu wynosiła 6,7 km. Bieg rozpoczął się na granicy gmin Dołhobyczów i Mircze około godziny 13.41 przekazaniem symbolicznej biało-czerwonej szarfy przez Gminę Dołhobyczów, Wójtowi  Gminy Mircze Lechowi Szopińskiemu . W biegu wzięło udział około 100 osób. Byli to uczniowie, nauczyciele oraz rodzice z Zespołu Szkół Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich i Publicznego Gimnazjum w Kryłowie, Gimnazjum im. księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Mirczu, Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Mirczu, Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wiszniowie.
Około godziny 15.00 uczestnicy biegu dotarli do miejscowości Kosmów, gdzie nastąpiło przekazanie szarfy przedstawicielowi organizatora Kwietnego Biegu. Po ukończonym biegu wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek.
Nad bezpieczeństwem uczestników biegu czuwała Komenda Powiatowa Policji w Hrubieszowie, Wydział Ruchu Drogowego  reprezentowana przez sierżanta sztabowego Tomasza Dąbrowskiego, starszego sierżanta Pawła Gruszkę. Wszystkim uczestnikom oraz osobom, które pomogły w zorganizowaniu biegu i czuwały nad jego bezpieczeństwem serdecznie dziękujemy.

Hanna.

Sławatycze.31 maja 2010r. o  godzinie 6.10 przejęliśmy sztafetę VII edycji „Kwietnego Biegu”, którego ideą  było obiegnięcie w sztafecie całej długości granic Polski. Poświęcona ona była pamięci Papieża Polaka – Jana Pawła II. Odbyło się to na granicy gmin Hanna – Sławatycze. W sztafecie uczestniczyło 69 osób: uczniowie Zespołu Szkół w Sławatyczach, nauczyciele, młodzież pozaszkolna oraz dorośli. Z głośników samochodowego biura biegu słychać było pieśni religijne dedykowane Janowi Pawłowi II.
Dopingowały one uczestnikom, którzy pragnęli swoją postawą okazać głęboką wiarę i miłość. Wszystkie odcinki naszej trasy pokonało aż 90% uczestników. Każdy z nich prowadzony był przez chorążego biegu. Na granicy z gminą Kodeń sztafeta została przejęta przez sąsiadów o godzinie 7.00. Uczestnicy sławatyckiego odcinka Kwietnego Biegu, choć zmęczeni, powrócili w dobrych nastrojach do szkół., urzędów, zakładów pracy. Gminny Komitet organizacyjny VII edycji „Kwietnego Biegu” ze Sławatycz na czele z Gminnym Koordynatorem Biegu – Bolesławem Szulejem, składa serdeczne podziękowania osobom czuwającym nad bezpieczeństwem biegu, m.in. druhom jednostki OSP ze Sławatycz i Lisznej oraz funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Sławatyczach.

Więcej zdjeć tutaj

Kodeń. O godz. 6:15 wyruszamy na granicę gmin Sławatycze – Kodeń,  gdzie o godz.6:58 planowane jest   przekazanie biegu sztafetowego.
W biegu z naszej  gminie Kodeń uczestniczy 36 biegaczy, są to uczniowie i nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych w Kodniu, dwoje rowerzystów zabezpieczających kolumnę biegaczy oraz sprawnie od lat rozwożący uczestników biegu - kierowca szkolnego autobusu.

Sztafetę biegową przejęliśmy od gminy Sławatycze z kilkuminutowym poślizgiem. Po wspólnych zdjęciach ruszyliśmy na trasę wiodącą naszą urokliwą gminą. Są to przepiękne tereny nadbużańskie czyste ekologicznie z interesującą otaczającą przyrodą i ciekawą historią znaczoną przez wieki.
Dla uczestników biegu są zorganizowane stroje – koszulki i czapeczki z logiem biegu i elementami kodeńskimi. W tym roku wszyscy uczestnicy biegu  otrzymali również pamiątkowe opaski odblaskowe.
Na trasie kibicowali nam mieszkańcy. Najliczniej witał nas Kodeń – pracownicy Urzędu Gminy  wraz z Wójtem Gminy Ryszardem Zaniem, Zespół Placówek Oświatowych z dyrektorem Jackiem Malarskim  i wielu sympatyków i  rodziców uczestników biegu.
Pogoda nam dopisała po nocnym deszczyku wypogodziło się nie było słonecznie ale biegło się dobrze.
Równym tempem pokonywaliśmy wyznaczone kilometrowe odcinki trasy. Jeden z uczestników biegu – gimnazjalista Szkodziński Ireneusz przebiegł całą trasę przez gminę Kodeń - 22.6 km. - przez większość trasy był również chorążym sztafety.
Na wyróżnienie zasługują również: Greczuk Tomasz, Bieniuk Patryk,  Wróblewski Paweł ,Jastrzębski Adam, Okseniuk Sebastian którzy przebiegli ponad 15 km. trasy.

Humor biegaczom dopisywał, trzymali tempo pozwalające nawet przed czasem dobiec na miejsce przekazania sztafety dla  gm. Terespol.

W Dobratyczach eskortowała nas Policja na pięknych motorach, witali nasz mieszkańcy i OSP Dobratycze  o godz.9:05 przekazaliśmy szarfę sztafety przedstawicielowi gm. Terespol – Panu  Arturowi Breli (znany jest nam z Biegów Sapiehów organizowanych w Kodniu).

Po chwili odpoczynku, rozmowach z przedstawicielami organizatorów i ochrony wracamy do Kodnia, gdzie już stało się tradycją że gromadzimy się przed biegiem albo po biegu na naszej Kodeńskiej Kalwarii pod pomnikiem Jana Pawła II gdzie składamy kwiaty palimy znicze i ofiarowujemy  trud  i wysiłek biegnących w sztafecie naszemu PRZEWODNIKOWI któremu ten bieg jest  poświęcony.

 Trasę całego biegu bardzo sprawnie zabezpieczała nam swoim samochodem Straż Graniczna z sierżantem Robertem Parczewskim z Kodnia oraz firma Komandos ochraniająca bieg .
Na terenie gminy bieg koordynowali przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego:  nauczyciele ZPO w Kodniu oraz pracownicy GCKSiT w Kodniu. Koordynator Gminny Agnieszka Nowacka
Więcej zdjęć tutaj

 

... i jeszcze z wcześniejszych dni

Łapsze Niżne

Wiecej zdjęć tutaj

Krościenko 27.05
Wiecej zdjęć tutaj



 

 

Jesteśmy w Podlaskiem

Gdzie można przyłączyć się do Biegu? - sprawdź tutaj

Kwietny Bieg jest świętem sportowej współpracy
Kwietny Bieg jest modlitwą i medytacją ludzi aktywnych
Kwietny Bieg jest zobowiązaniem i wyzwaniem

Kwietne Biegi - sztafeta dla wszystkich chętnych, którzy chcą podjąć to wyzwanie, być może najdłuższa i najliczniejsza sztafeta świata.

Wysiłki na trasie, naszemu Przewodnikowi na "Długim Dystansie" - Janowi Pawłowi II, w hołdzie składamy.

Liceum Ogólnokształcące w Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000" w Piekarach pod Krakowem. W dniach 26.05 - 10.06 grupa uczniów Liceum, po raz piaty, będzie prowadziła bezpośrednia relację z Kwietnego Biegu. Dystans 3530 km , w tym samym czasie, pokona sztafeta na krakowskich Błoniach. Do biegów może przyłączyć się każdy chętny, przebiegając dowolny dystans. Organizatorzy przewidują dyplomy dla osób, które przebiegną 35,3km.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości